Kullanım Alanları

Tatilden okula dönmek çocuklarda adaptasyon eksikliği yaratabiliyor. Okuldaki kurallara uyma aşamasında ise en öncelikli olarak tuvaletlerin bakımı ve temizliği gelmekte… Okul tuvaletlerinin temizliği ve hijyeni korunmasının en etkili yöntemlerine bakalım…

Genel

Uzmanlar en mahrem alanlarımızdan biri olan tuvaletlerde enfeksiyondan korunmanın sağlığımız açısından ne kadar büyük bir önem teşkil ettiğini açıklıyor.

Kullanım Alanları

WC kabin sistemleri, (cubicles) gittiğiniz bir işletmede en önemli alanlardan biridir. Çünkü hijyenin ve özel alanın söz konusu olduğu bu mekanların üretiminde kaliteli ve birinci sınıf materyaller kullanılması işletmenin itibarını artırmanın yanı sıra sizin de kendinizi daha güvende ve mutlu hissetmenizi sağlıyor.

Umumi tuvaletlerde wc kabin (cubicles) seçimi özellikle hijyeni muhafaza etmek için son derece önemli bir konudur.

Kullanım Alanları
Kullanım Alanları

Kilitli soyunma dolapları (Lockers) yalnızca spor salonları ve okullarda kullanılmak için değildir. Günden güne daha fazla iş yeri ve işletme, kilitli soyunma dolaplarını yani Lockers ‘ları (kütüphaneler, ofisler, departman mağazaları, tıbbi tesisler veya halka açık personel mekanları) gibi noktalarda kullanılmak üzere tercih ediyor.

Kullanım Alanları

WC Kabinler, diğer bilinen adıyla cubicle sistemleri bugün birçok alışveriş merkezi, hastaneler, okullar ve toplu yaşam alanlarından güven içinde kullanılmaktadır. Kompakt laminat malzemenin sunduğu kolay temizlenebilirlik ve hijyenik kullanım avantajlarıyla temizliğin en önemli olduğu noktalar olan wc’lerde vazgeçilmez bir malzeme haline gelmiştir.

Kullanım Alanları

Islak hacim ev, iş yeri, avm’ler, hastane, okullarda sıklıkla kullanılan mutfak, banyo, duş ve tuvalet gibi iç mekanlardır. Bir yapıda bulunan mutfak, banyo, tuvalet, duş yerleri gibi içinde su bulunan hacimlere verilen genel adlandırma ıslak (yaş) hacimdir.

Genel

Paslanmaz çelik, içeriğinde yüksek oranda Krom (Cr) ve Nikel (N) barındıran, atmosfer koşullarına, suya, asitlere ve yüksek sıcaklıklara dayanıklılık gösteren malzemelerdir.

Krom ve Nikel haricinde, paslanmaz çeliklerin yapısına katılan Bakır (Cu), Titanyum (Ti) gibi elementler de paslanmaz çeliğin farklı kullanım amaçları için uygun özellikler barındıran elementlerdir. Paslanmaz çelik, diğer tüm çelik türlerine göre biraz daha maliyetli olsa da, uzun ömürlü olmaları, geri dönüşüme uygun olmaları gibi sağladığı avantajlar sayesinde malzeme ve işçilik maliyetleri açısından kullanımlarının daha ekonomik olduğu açıkça ortadadır.

Paslanmaz Çelik Ürünlerin Temizliği

 

  • Temizleme işlemi, yüzeyi yabancı maddelerden arındırma işlemidir. Düzenli temizleme ve bakım ile paslanmaz çelikler görünümlerini uzun süre koruyabilirler.
  • Yüzeyde ki toz, kurumuş lekeler, yiyecek ve içecek kalıntıları ile benzeri kirlilik yaratan atıklar ıslak bir bez ile temizlenmelidir. Kurumuş yağ lekeleri için bulaşık deterjanı da kullanılabilir. Temizleme işleminden sonra yüzey tamamen kurutulmalıdır.
  • Temizleme suyu kireçli ise yüzeyde leke bırakabilir. Bunun için temizleme sırasında sert tanecikli ve lifli yapıda olmayan bir bez kullanılması yeterlidir.
  • Paslanmaz malzemenin yüzeyinde kalan parmak izi için de cam yüzeyleri temizlemek için kullanılan sıvı dezenfektanlardan faydalanabilinir.
  • Temizleme için özellikle tuz ruhu veya çamaşır suyu gibi klor içeren kimyasalların kullanımından kaçınılmalıdır.
Kullanım Alanları

Alaturka klozetler ile alafranga kolzetlerin arasında hijyenik ve sağlık açısından bir seçim yapmak gerekecek olursa, alaturka bu konuda bir adım öne geçiyor. Alaturka tuvaletlerin özellikle vücut fizyonomisi açısından daha çok tercih edilmesi gerektiği doktorlar tarafından öngörülüyor.