Akrilik Tezgâh Özellikleri

Kullanım Alanları
Akrilik Tezgâh Özellikleri

Akrilik tezgâh özellikleri kullanıcılarına en başta kolay temizlenebilir anti bakteriyel yüzey imkânı sunuyor ve bu sayede hijyenik bir kullanım sağlıyor.

Genellikle mutfaklarda kullanımı tercih edilen akrilik tezgâhlar, evyeler ve çeşitli dolap panelleri için de kullanılabiliyor. Bununla birlikte, wc kabinler için de tamamlayıcı nitelikte bir ürün olan akrilik tezgâh sistemleri, projeye göre istenilen ölçülerde boyutlandırılarak tasarlanabilir. Lavabolar da (evyeler) akrilik tezgâh sistemlerine dâhildir. Yine isteğe bağlı olarak, akrilik tezgahların lavaboları metal olabilir. Birbirinden farklı renk seçenekleri sayesinde, dekorasyona uygun şekilde üretilebilir.

 

Akrilik Tezgâhların Kullanım Alanları

Mutfak ve Banyolar

Akrilik tezgah sistemleri kolay temizlenebilme özelliği sayesinde hem mutfaklarda hem de banyolarda rahatlıkla tercih edilebilir. Kirlendikten sonra vakit kaybetmeden yüzeyi nemli veya kuru bir bez yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Lekelenme durumları haricinde yüzeyi çizilmelerden ve darbelerde korumak için, kesme işlemlerini direkt tezgah üzerinde değil, koruyucu bir tabaka üzerinde yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca çok sıcak maddeleri yüzeyin üzerine koymaktan kaçınmalı, yanık izi veya göçükler oluşmasına karşı önlem almalısınız. Bu şekilde kesici ve aşırı sıcak maddelerle doğrudan bir temas olmadığı sürece, akrilik tezgahlar uzun süreli kullanım için oldukça uygundur.

Tezgâhlar Neden Akrilik Malzemeden Üretiliyor?

Son yıllarda ıslak hacim sistemlerinden en çok aranan özellikler çizilmelere karşı dayanıklılık ve anti bakteriyel yüzey özelliği bulunmasıdır. Uygun fiyat, hızlı üretim ve uzun süre kullanım için en kaliteli malzemelerden birisi de akriliktir. Proje bazlı olarak üretilen akrilik tezgâh sistemleri metrekare ve proje özelliklerine göre fiyat farklılığı gösterebilir.

 

Akrilik Tezgâh Sistemleri Nasıl Kurulur?

Demonte olarak üretilen akrilik tezgâh sistemleri genellikle wc kabinlerine bitişi olacak şekilde kurulmaktadır. Wc kabinlerin tuvalet içindeki konumlandırılmasına göre alandan tasarruf ve işlevsel bir kullanım sağlamak için duvara bitişik olarak kurulurlar. Alanın genişliğine ve isteğe göre tezgâh üzerindeki lavabo sayısı artırılabilmektedir.

Akrilik tezgahlar sadece banyo ve wc’lerde değil, mutfaklarda da oldukça sık tercih edilen bir üründür. Bağlantı noktalarının gizli olması sayesinde, pürüzsüz ve daha şık bir görünüm elde edilir.

 

Akrilik Tezgah Fiyatları

  • Kurum ya da kişinin taleplerine
  • Özel tasarım yapılıp yapılmamasına,
  • Alanın büyüklüğüne
  • Tezgah için istenen kullanım özelliklerine
  • Renk ve malzeme değişikliğine göre belirlenir.

Akrilik tezgah fiyatları ile ilgili bilgi almak için satış ekibimizle teklif@idealkabin.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Başlıca Yazılarımız