Soyunma Odaları Kullanım Talimatı (Çalışanlar İçin)

Genel
Soyunma Odaları Kullanım Talimatı (Çalışanlar İçin)

İstanbul Sanayi Odası tarafından pandemi sürecinde Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında soyunma odaları kullanım talimatı çalışanlar için yayımladı.

Bir önceki yazımızda işveren ve işveren vekillerinin soyunma odalarında alması gereken önlemleri talimatlar halinde paylaşmıştık.

Bkn: soyunma odaları kullanım talimatları (işverenler için)

Bu yazımızda sizlere soyunma odaları kullanım talimatlarını çalışanlar için düzenledik.

Soyunma Odaları Kullanım Talimatı (Çalışanlar İçin)

Çalışanların soyunma odalarında uyması gereken kurallar

1. Çalışan soyunma odasına girmeden önce ve iş elbisesini giydikten sonra en az 20 saniye el yıkama talimatına uygun olarak su ve sabunla ellerini yıkamalıdır.

2. Çalışanlar soyunma odasında da,

i. Düşük risk ve orta risk grubunda 3 katlı cerrahi maske,

ii. Yüksek risk grubunda 3 katlı cerrahi maske veya ffp2 standardında maske, kullanmak zorundadır. Maskesi nemlenmiş ise iş yeri girişinde var olan maske kutusundan yeni maske alarak takmalı, nemlenmiş olan maskeyi ise maske kutusunun yanında bulunan atık kutusuna atmalıdır. Orta ve yüksek risk grubunda ayrıca siperliğini ve iş elbisesi giydikten veya çıkarttıktan sonra yeni maske takmalıdır.

3. Çalışanlar 1,5 metre sosyal mesafe kuralına riayet ederek soyunma odasına girmelidir. Eğer içeride 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uygun olmayacak sayıda çalışan varsa dışarıda beklemeli ve içeridekiler çıktından sonra odaya girmelidir.

4. Çalışan soyunma odasında sadece kendine ait dolaba ve/veya tabureye dokunmalı, mümkün olduğunca az yüzeyle temas etmelidir.

5. Çalışan soyunma odasında bağırarak veya ağzından damlacıkların çıkmasına sebep olacak şekilde konuşmamalıdır.

6. Çalışan soyunma odasında havalandırmanın sağlanması için pencereleri açık tutmalı veya klimalar çalışıyorsa kapatmalıdır.

7. Çalışanlar soyunma odasında kurallara uygun hareket etmeli, uymayanları uyarmalı, uyarıları dikkate almayanları ilk amirine bildirmelidir.

İşverenler için soyunma odaları kullanım talimatları için tıklayın.

 

www.idealkabin.com.tr

Başlıca Yazılarımız