Başarılı Bir Tatil Mekanı Tuvaleti (WC Kabin Sistemi) Nasıl Olmalı?

Kullanım Alanları
Başarılı Bir Tatil Mekanı Tuvaleti (WC Kabin Sistemi) Nasıl Olmalı?

WC kabin sistemleri, (cubicles) gittiğiniz bir işletmede en önemli alanlardan biridir. Çünkü hijyenin ve özel alanın söz konusu olduğu bu mekanların üretiminde kaliteli ve birinci sınıf materyaller kullanılması işletmenin itibarını artırmanın yanı sıra sizin de kendinizi daha güvende ve mutlu hissetmenizi sağlıyor.

Diyelim ki ailenizle bir tatil köyüne gittiniz. Tuvaletleri kir içinde olan bir yerde mutlu olmanın ve şikayetçi olmamanın imkanı var mı? İyi bir tatil köyü wc sistemleri (cubicles) özellikleri nasıl olmalı, bir göz atalım…

Tatil mekanlarında wc kabin sistemleri (cubicles) nasıl olmalı?

1. Banyo ve aile banyo alanı

Küvetlerin artık yavaş yavaş yok olduğu, neredeyse herkesin duş aldığı bir dönemde girdiğimizi düşünebilirsiniz, ancak küçük çocuklarla seyahat eden veya tatil yapanlardan biriyseniz, banyonun önemini anlayacaksınız. Belirlenen büyük boyutlu bir odaya, bazen de odanın ayrı bir bölmesinde büyük bir özel banyo alanı kurmayı seçen çok sayıda kamp alanı ve tatil parkı olduğunu görüyoruz.

2. PIR aydınlatması

En verimli LED ampullerde bile, bir tuvaletin ışıkları 24 saat açık kaldığında, elektrik faturası yükselmeye başlar. PIR aydınlatması sensörde etkindir ve yalnızca wc kabin’de (cubicles) birileri olduğunda etkinleşir. Bu, enerji kullanımında önemli tasarruflar sağlayabilir ve aynı zamanda çok çabuk kirlenen ve bakteri barındırmaya yatkın hale gelen bir ışık yuvasına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

3. Susuz pisuarlar

Susuz pisuarlara geçiş, özellikle tatil parkları gibi yoğun trafik bulunan ortamlarda, bir yıl boyunca önemli miktarda maddi tasarruf sağlayabilir. Pisuarlar şebeke drenajına bağlanarak ve pisuar kokularının yükselmesini önleyen pisuarın atık çıkışına yerleştirilmiş akıllı bir kartuşla çalışır. Şebeke suyuna ihtiyaç duyulmaz ve pisuarlar basit bir dezenfektan sprey ile temizlenebilir. Takılan her susuz pisuarın yılda yaklaşık 400 £ su tasarrufu ve kanalizasyon ücretleri sağlayabileceği tahmin edilmektedir.

İdeal Kabin Pisuar Ara Bölmeleri (Kompakt Laminat)

4. Çocukların ulaşabileceği kolaylıklar

Düşük seviyeli el yıkama alanları, pisuarlar ve klozetler, tuvalet tasarımınıza dahil etmek için değerli unsurlardır. Çocuklar tuvalete ve el yıkama olanaklarına erişebildiklerinde, onlara eşlik eden yetişkinler için tuvalete götürmek çok daha kolay bir iş haline getirir – çocuklarını tuvalete götüren herhangi bir ebeveyn, düşük seviyeli seçenekleri görmenin ne kadar rahatlatıcı olduğunu bilir.

Çocuklar için İdeal Kabin Tinki wc kabin modelleri

5. Üst değişme ve depolama alanı

Üst değiştirmeyi sağlayan geniş alan, misafirlerinize sağladığı kolaylıklar açısından büyük önem taşır. Bir kez tuvalete girdiklerinde, sadece üstlerini değiştirmek ihtiyacı duyduklarında bolca alana sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda sonradan giymek üzere getirdikleri kıyafetlerini de düzenli olarak koyabileceklerdir. Kancalı geleneksel banklar çok iyi birer çözüm olabilirken, bazı wc kabin alanlarında kilitli dolaplar da bulunmaktadır. Ayrıca bazı tuvaletler yumuşak zeminli bir çocuk oyun alanı yerleştirmeyi de seçebilir, böylece ebeveynler kendi işlerini hallederken çocuklar da güvenli bir yerde durdular.

İdeal KABİN askılıklı oturma bankları

6. Makyaj üniteleri

Çoğu insan sabahları ve akşamları  makyajlarını tazeleme ve yüzlerine bakım yapma ihtiyacı duyacaklardır. Aynaların büyük ebatta olması ve ideal olarak havzaların üstündeki tüm duvarı örtmesi gerekir. Bu alanı iyi aydınlatılmış halde tutun ve sabun ve kağıt havlular için uygun aparatlar kullanın. Amaca uygun bir makyaj ünitesinin yapılmasındaki faydalardan biri de, tezgah altı alanın kağıt havlu, sabun ve tuvalet kağıdı gibi eşyaların toplu depolanması için kullanılabileceği, ancak aynı zamanda tezgahın üzerine monte edilmiş bir atık oluğun altına bir çöp kutusu gizlenebileceğidir.

İdeal kabin sabun vericiler

İdeal kabin kağıt havlu vericiler

7. Priz noktaları ve tıraş makineleri

Tuvaletlerinizdeki tıraş makinesine olan ihtiyacı göz ardı etmeyin, bunlar hem elektrikli diş fırçaları hem de tıraş için kullanılır, bu nedenle aynaların ve lavaboların yakınında bulunmaları gerekir. Bir dizi lavaboda, bunlardan en az ikisini bir tıraş makinesi soketiyle ilişkilendirmeyi düşünün.

8. Kimyasal tuvalet atık noktaları

Kamp alanlarında ve karavan parklarında, kimyasal tuvalet atıklarının boşaltılması gerekecektir. Bunun tuvalet kabinlerinde (wc kabin) olması gerekmez, ancak binanın yanında bulunmalıdır.

9. İçme suyu

İçme suyu çeşmeleri, kamp tuvaletlerinde kullanışlı bir kurulum seçeneğidir, bu yüzden büyük bir şişe veya su fıçısı doldurmak için bir boşluk yerleştirmeyi düşünün.

10. Yeterli sayıda duş ve evyeler

Kahvaltıdan önce ve akşam yemeğinden sonra en yoğun tuvalet zamanları geçirilir ve insanların dişlerini fırçalamak veya duş almak için sıraya girdiği görülebilir. Mekanda kaç kişinin konaklayacağına dikkat etmeniz ve bu rakamlara hitap edebilecek olanaklara sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Kapalı sezonda devasa bir lavabo dizisi aşırı görünebilir, ancak bu ilave lavabolar, bir ailenin gelecek yıl için konaklamaları boyunca rezervasyon yaptırmayı seçmesini ve işletmenizi arkadaşlarınıza tavsiye etmesini sağlar.

WC Kabin Cubicles Fiyatları

Wc kabin fiyatları proje detaylarına ve boyutlandırmalara göre değişkenlik göstermektedir.

Detaylı bilgi almak ve wc kabin duş sistemleri fiyatlarımızı öğrenmek için teklif formumuzu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize anında ulaşabilirsiniz.

Başlıca Yazılarımız