Corona Virüs (Korona Virüs) Salgınında Hijyenik Tuvaletlerin Önemi

Kullanım Alanları
Corona Virüs (Korona Virüs) Salgınında Hijyenik Tuvaletlerin Önemi

Corona Virüsü (Korona Virüs) salgınında hijyenik tuvaletlerin önemi nedir?

Corona Virüsü (Korona Virüs) diğer adıyla Covid-19 tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülmeye başladı. Salgınının yayılmasını önlemek amacıyla üst düzey tedbirler de alınmaya devam ediyor. Özellikle yurtdışından ülkeye giriş yapan vatandaşların 14 gün kuralına uyarak evde geçirmeleri, zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamanın gerektiğini hatırlatan uzmanlar toplumsal ve kişisel temizliğinin önemine dikkat çekiyor.

Yakın temastan kaçınmak gerektiğini vurgulayan uzmanlar, virüsün daha fazla yayılması için toplu yaşam ve ortak kullanım alanlarında bir dizi önlem alınmasını vurguluyor. Özellikle virüsler sık temas edilen yerlerde uzun süreli yaşabileceğini belirten uzmanlar, sık sık dezenfeksiyon işlemlerinin tekrarlanmasını vurguluyor. Bu nedenle Corona Virüsü (Korona Virüs) salgınında, hijyenik tuvaletlerin de önemi artıyor.

 

Corona Virüs (Korona Virüs) Salgınında Hijyenik Tuvaletlerin Önemi: %0 bakteri ve hijyen mümkün!

Özellikle umumi tuvaletlerde, lavabo ve  çeşmeleri kimyasallar ile kolayca temizleyip hijyenik hale getirmek mümkün. Ancak söz konusu wc kapılarına ve kabinlerine geldiği zaman maalesef kullanılan ürünün kalitesi hijyeni etkiliyor. Kompakt laminattan yapılan tuvalet kapıları antibakteriyel özelliği, suya ve kimyasala dayanıklı olması nedeniyle kolayca dezenfekte edilirken; diğer orman ürünleri (sunta, mdf gibi) bu işlemler sırasında deforme olabiliyor. Ayrıca ne kadar kimyasal ürünlerle temizlense de bu tarz ürünlerin üzerinde mikroorganizmalar canlı kalabiliyor. Oysa ki kraft kağıdının reçine batırılıp sıkıştırılması ile oluşan kompakt laminat ürünler, yüzeyi antibakteriyel olma özelliği taşıyor.

 

Tuvalet kapılarında ve kabinlerinde neden kompak laminat kullanımı önemli

Enfeksiyonların yayılmasında risk teşkil eden tuvaletler, sık sık kimyasallar ile dezenfeksiyon işlemlerinden geçiyor. Ancak bu da hem ürünlerin ömrünü kısaltıyor, hem de gerektiği kadar hijyenik ortam sağlanamıyor. Oysa ki kompakt laminat ürünler, hem kimyasala ve suya dayanıklı, hem de antibakteriyel olma özelliği taşıyor. 

Kompakt laminat ürünlerin avantajları:

  • Antibakteriyel özellikte olup hijyen sağlar.
  • Bakımı nemli bir bez yardımıyla kimyasal gerektirmeden kolayca yapılır.
  • Özellikle toplu kullanım alanlarında ve sağlık mobilyalarında sirkülasyonun bol olduğu mekanlarda mikroorganizma üremesini engeller.
  • Çevre dostudur, toksik madde içermez.
  • Darbelere, yangına ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklı, sağlam yapıdadır.
  • Cila, vernik, boya gibi bakım gerektirmez.
  • Renk seçenekleri fazla olduğu için her tür tasarımlara uyum sağlar.
  • Özel ölçü ve ebatlarda yapmak mümkündür.
  • Isı, ışık, nem, su, asit yağmurlarına karşı dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlü kullanım kolaylığı sunar.

Sizler de, ticari işletmeleriniz de antibakteriyel kompakt laminat wc kabinleri, tuvalet kapıları, pisuar ara bölmeleri kullanmak istiyorsanız renk kartelasını hemen inceleyebilir, ya da ürün ve fiyat bilgisi için teklif formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca 0212 289 00 11 telefon numarasından uzman satış destek ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

www.idealkabin.com.tr

 

 

Başlıca Yazılarımız