Dayanıklı ve Estetik Soyunma Dolabı Modelleri

Kullanım Alanları
Dayanıklı ve Estetik Soyunma Dolabı Modelleri

Bulundukları yerin büyüklüğüne, şekline ve zevkinize göre şekillendirebileceğiniz projelerle hazırlanan soyunma dolaplarında çizilmeye ve neme karşı dayanıklılık çok önemlidir.

Spor tesisleri ve okullar gibi kalabalık ve toplu alanlarda kullanılan en önemli ekipmanlar soyunma dolaplarıdır. Sık kullanıldıkları ve genellikle duş alanlarına yakın oldukları için deforme olmaya müsait ortamlarda bulunsalar da herhangi bir deformasyon yaşamazlar. Kompakt laminat malzemesinin kaliteli ve işlevsel özelliği sayesinde soyunma dolapları uzun yıllar hasar görmeden kullanılabilir.

 

Soyunma Dolabı Modelleri

 

soyunma-dolabi2

 

Çelik, kompakt laminat, tekli ve ikili modellerle üretilen soyunma dolapları genellikle demonte ekipmanlardır. Son yıllarda kompakt laminat ve ikili soyunma dolapları kullanışlılık, uygun fiyat, kalite ve estetik görüntü özelliklerini bir arada bulundurdukları için daha çok tercih edilmektedir. Projelendirme ve ürünün fonksiyonelliğine bağlı olarak soyunma dolaplarının fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 

soyunma-dolabi-3

Soyunma Dolaplarının Fonksiyonları

 

Dolabın içine nemli kıyafet konulması, koku oluşmaması vb. sebeplerden dolayı soyunma dolaplarında mutlaka havalandırma boşluğu olmalıdır. Bu boşluk dolabın kapak kısmında bulunur. Güvenlik açısından dijital kilitli olanları daha kullanışlıdır. Islak zemin üzerinde durma ihtimallerine karşı yerden belirli bir mesafede yüksekte (ayaklı) duracak şekilde üretilirler. Kolay açılıp kapanabilmeleri, kapakların çok fazla açılıp kapanmaya ve darbelere karşı sağlam olması da kaliteli bir soyunma dolabında bulunması gereken diğer fonksiyonel özelliklerdir.

 

soyunma-dolabi-4

 

 

Başlıca Yazılarımız