En Kullanışlı Armatür Modelleri

Kullanım Alanları
En Kullanışlı Armatür Modelleri

Islak hacim ekipmanlarının en fazla kullanılan ürünlerinden olan armatür modelleri, tezgah sistemlerinin üzerine, duvara ya da zemine monte edilebilirler.

Yer süzgeci, termostatik çırpıcı, duş başlığı, zaman ayarlı duş bas, fotoselli pisuar otomatı, ara musluklar, aç kapa musluklar, zaman ayarlı musluk ve fotoselli muslukların her biri, armatür sınıfında sunulan ürünlerdir. Armatür modelleri müşterilere çok çeşitli seçenekler sunmasıyla ve pratik kullanımlarıyla tercih sebebi olmaktadır.

Fonksiyonel Armatürler

 

armature-modelleri-2

Su tasarrufunu maksimum seviyeye yükseltmek için birbirinden farklı armatür modelleri geliştirilmiştir. Zaman ayarlı duş başlığı, fotoselli pisuar otomatı ve fotoselli musluk, su tasarrufu için en kullanışlı seçeneklerden bazıları… Işığa ve harekete duyarlı fotosel sayesinde, muslukların kullanılmadığı durumlarda açık kalması ve boşa su akıtması engellenmektedir. Sistem yalnızca el hareketini algıladığı zaman su akıtmaya başlar. Bu tür armatür modelleri, su kesintisi yaşandığı durumlarda, muslukların açık unutulması riskine karşı da etkili bir önlem oluşturmaktadır.

 

Armatürlerin Kullanım Alanları

 

armature-modelleri-3

 

Islak hacim ekipmanlarının bulunduğu her yerde armatürler de tamamlayıcı olarak sisteme dâhildir. Duş bölme sistemleri için; yer süzgeci, duş başlığı, zaman ayarlı duş bas gibi ürünler, sıklıklar tercih edilen ürünlerdendir. Tezgah sistemleri için daha çok aç kapa musluklar veya fotoselli musluklar kullanılmaktadır. Son yıllarda özellikle alışveriş ve iş merkezleri gibi büyük alanların tuvalet sistemlerinde fotoselli musluk modelleri daha çok tercih edilmektedir. Fotoselli muslukların hijyen açısından sağladığı avantajlar göz önüne alınırsa, bu ürünlere olan rağbetin ileriki dönemlerde daha da artacağı öngörülmektedir.

 

 

Başlıca Yazılarımız