Hasta Yatak Altları İçin Hijyenik Çözüm: “Kompakt Laminat”  

Kullanım Alanları
Hasta Yatak Altları İçin Hijyenik Çözüm: “Kompakt Laminat”   

Hasta sağlığı için hastanelerde kullanılan tüm malzemelerin özellikle hasta yatak altlarının anti bakteriyel olması büyük önem taşımaktadır.

Hastaneler, dekoratif düzenlemelerini yaparken kullandıkları mobilyaların anti bakteriyel özelliğe sahip olmasına dikkat etmelidir. Hasta yatak altları seçiminde hijyen kuralları göz önünde bulundurulmalı ve satın alımlar titizlikle gerçekleştirilmelidir.

Hasta Yatak Altları için hangi malzeme tercih edilmeli?

 

Hasta yatak altları alımında bir üst paragrafta da bahsettiğimiz gibi öncelikle hijyene önem verilmeli. Peki, hijyeni hangi koşullarda sağlayabilirsiniz. Satın alımdan önce ürünün satışını yapan yere hangi malzemeyi kullandığını sorabilirsiniz.

hasta-yatak-altliklari-2

Tercihinizi Kompakt Laminattan yana kullanın

Çünkü; hasta yatak altları için tercih edilen kompakt laminat, anti bakteriyel özelliği sayesinde hastaların hijyenik gerekliliklerini sağlıyor. Hastane yönetimlerinin tek amacı maksimum hasta memnuniyet sağlamak olduğu için hasta yatak altları satın alımında kompakt ürünler tercih ediliyor. Aynı zamanda rahat ve konforlu olan hasta yatak altları için kompakt laminat tercih edilmesinin bir nedeni hastanelerde meydana gelebilecek bakteriyel oluşumlara engel teşkil etmesidir.

Hasta yatak altları birebir hastaya temas eden bir alan olduğu için hijyen konusunda hassas olunmalıdır. Peki hasta yatak altları dışında hastanelerin dikkat etmesi gereken hijyen konuları neler? Gelin birlikte göz atalım;

Hastanelerin temizliğinden söz ederken karşımıza birçok kelime çıkar. Bu kelimeler; hijyen, sterilizasyon, dezenfekte… Sağlık sektöründe temizlik çok hassas bir çizgidir. Bu nedenle bakteri oluşumunu engelleyecek ve sağlığa zararlı mikro organizmaların tamamen yok edilmesini sağlayacak ürünler kullanılır.

– Hastanelerin mutfak depoları mutlaka temiz olmalıdır.

– Bekleme odaları, muayene odalar ve tabii ki hasta odaları beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak her gün temizlenmelidir.

– Sıradan hijyen ekipmanları yerine özel tasarlanmış ürünler tercih edilmelidir. Kompakt laminat hasta yatak altları buna çok iyi bir örnektir.

– Tekstil hijyeni çok önemlidir. Hastaların ve hasta yakınlarının kullandığı nevresim, çarşaf her gün değiştirilmelidir.

– Toplu kullanım alanları için tercih edilecek aksesuarlar daha çok; fotoselli musluk, fotoselli çöp kovası, galoş çıkarma makineleri gibi steril cihazlar olmalıdır.

Tüm bu hijyen kuralları hastaların memnuniyetini sağlayacak önemli maddelerden oluşmaktadır. Özellikle özel hastaneler için ayrıca tercih edilme sebebidir.

Başlıca Yazılarımız