Kompakt Laminat Taşıma ve Saklama Koşulları

Kompakt Laminat
Kompakt Laminat Taşıma ve Saklama Koşulları

Yapı sektörünün projelerinde ilk tercih ettiği ürünlerden biri olan kompakt laminat, uzun süreli kullanımı garanti etmektedir.

Kurulum ve taşınma sırasında kompakt laminatların zarar görmemesi için kullanıcı tarafından yerine getirilmesi gereken, bazı kurallar mevcut.

 

Kompakt Laminat Nasıl Tutulmalı?

 

– Malzemeyi tutarken hassas davranın. Çizilme ve darbelere neden olabilecek şekillerde tutmaktan kaçının. Her ucundan eşit dengeleme ile tutmaya özen gösterin.

– Dekoratif yüzeylerin, taşınma sırasında üst üste gelmesi ve birbirinin üzerinden kayma riski önlenmelidir. Bunun için geliştirilmiş vakumlu veya kıskaçlı tutamaçlar gibi sıkı tutuşu sağlayan sistemler kullanabilirsiniz.

– Taşınırken panellerin her iki yüzünün de temiz olmasına özen gösterin. Yüzeyde partiküller veya tozlanmalar varsa önceden yüzeyi nemli ve sonrasında kuru bir bezle temizleyin.

 

Kompakt Laminat Balyalama ve Saklama Koşulları

– Kompakt laminatların birbiri üzerinden kaymasını engellemek ve sabit kalmasını sağlamak için her iki kompakt laminat arasına, panelle aynı boyda yassı ve sert yapıda olan birleştirici paneller kullanın.

– Bu destek panellerinin her birinin arasındaki açılık maksimum 600 mm olmalıdır.

– Panelleri, nem ve ısıdan etkilenmeyen kapalı alanlarda saklayın. ( Sıcaklık 10 ila 30 derece, nem oranı %40-60 arasında olmalıdır.)

– Yatay depolama sırasında, panellerin arasında yeterli miktarda koruyucu kâğıt yerleştirin.

– Depolama yapılırken, panelleri orijinal ambalajları içinde tutulması tavsiye edilir.

– Oluşabilecek bazı deformasyonları önlemek için filmlenmiş/balyalanmış panelleri, 6 aydan uzun süre tutmamaya özen gösterin.

 

 

Başlıca Yazılarımız