Kompakt Laminat Tercih Etmeniz İçin 6 Sebep

Kompakt Laminat
Kompakt Laminat Tercih Etmeniz İçin 6 Sebep

İdeal Kabin, 1997’den bu yana farklı alanlardaki projeler için hem dekoratif hem de teknik anlamda üstün performans gösteren kompakt laminat paneller geliştiriyor ve yapı sektörüne kazandırıyor.

Kalitesiyle farkını gösteren İdeal Kabin, duvar panelleri, mobilyalar, wc-duş sistemleri, cephe kaplamaları, soyunma dolapları ve daha birçok alan için yüksek kalitede kompakt laminat çözümler sunuyor.

Kompakt laminat paneller, ticari alanlardan, hastanelere, spor merkezlerinden eğitim kurumlarına kadar bütün projelerle mükemmel bir bütünlük sağlıyor.

Neden kompakt laminat?

Projelerinizde kompakt laminat malzeme tercih etmeniz için 6 performans özelliği:

1.      Kolay Kurulum

–          Kendinden destekli yapıdadır.

–          Projeye göre işlenebilir, şekil verilebilir.

–          Köşeler için ek bir aparata ihtiyaç duymaz.

–          Fazla bakım-onarım gerektirmez.

 

2.     Yangın Geciktirici Yüzey

–          Sıkı ve gözeneksiz yapısı sayesinde alevin yayılması zorlaşır.

–          Yangın geciktirici performansı, projenin tipine göre ( halka açık alanlar, konutlar vs.), ürünün işlevine göre (yapı ürünü, cephe kaplama vs.) ve kompakt laminatın projedeki konumuna göre değişkenlik gösterir.

 

3.     Dış Etkenlere Karşı Yüksek Direnç

–          Sağlam, kalın ve yoğun yapıdaki kompakt laminat paneller darbelere, kimyasal ürünlere ve suya karşı dayanıklıdır.

–          Su geçirmez, ıslaklıktan etkilenmez ve çürüme gözlenmez; özellikler nemli ve rutubetli alanlar için uygundur.

–          Sıcaklığa karşı dirençli kompakt laminat, plastiklerden çok daha dirençli ve kuvvetlidir.

–          Kompakt laminatlar ışığa ve güneşe maruz kalmaları durumunda olumsuz etkilenmez ve yüzeyde herhangi bir renk değişimi gözlenmez.

 

4.     Etkin Hijyen

–          Kompakt laminat, hijyenikliği maksimum seviyeye taşıyacak şekilde tasarlanıyor. Gözeneksiz yapı, girinti-çıkıntı olmayan düz yüzeyler, kurulum ve temizleme kolaylığı sağlar. Aseton, alkol gibi dezenfektanlar ve organik çözücülerden etkilenmez.

–          Kompakt laminat paneller, besinle temas testlerine tabii tutulmuş ve gıda güvenli olarak onaylanmıştır. Hiçbir şekilde besinleri olumsuz etkileyecek bir madde içermediği kanıtlanmıştır. Bu testlerde özellikle formaldehit ve melamin maddesi kullanılmıştır.

–          Kompakt panellerin kurulumu kolaydır ve temizlik ürünlerinin kullanımına uygun olmasıyla da tüm kir ve lekeler yüzeyden kolaylıkla çıkarılabilir.

–          Anti bakteriyel Koruma

 

5.     Çevre Dostu Ürünler

–          Kompakt laminatlar çevreye son derece duyarlıdır ve şirketimiz ISO 14001 sertifikasına sahiptir.

–          Kompakt panel yüzeyinden çıkan kimyasal gaz yayılımı, kullandığımız ölçüm aletleriyle eşik değerinin altına düşürülmüştür.

–          Kompakt laminatlar, E1 düşük formaldehit içeriğe sahiptir.

–          Ek olarak, kompakt paneller pentoklorofenol, asbestos, halojen elementler, fataletes, bisfenol-a veya ağır metaller içermez.

 

6.     Çeşitlilik

–          Kompakt laminatlar geniş renk kartelasıyla müşteriye seçme özgürlüğü ve dekorasyonda yaratıcılığı tetikleyen seçenekler sunar.

–          Renk, doku, desen çeşitliliğinin yanı sıra, kompakt laminatlar her alana göre istediğiniz gibi şekillendirilebilir.

 

Başlıca Yazılarımız