Kullanışlı Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Kullanım Alanları
Kullanışlı Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası dekorasyon konusu, hem eğlenceli hem de ciddiyet gerektiren bir iş… Yaratıcı, kaliteli ve şık çözümler için yazımızı inceleyin.

Çocuk odaları, en küçük oyuncak parçasından duvar desenlerine kadar yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabileceğiniz evinizin en özgür alanı!

Çocuk odası dekorasyon trendleri

 

En son çocuk odası dekorasyon trendlerine göre, ağırlıklı olarak yumuşak/pastel renkler ve değişken tonlar kullanılıyor. En sık tercih edilen yumuşak renklerde; gri, zeytin yeşili, pastel lila, pembe-turuncu tonları, kırık beyaz ve krem rengi yerini alıyor. Değişken renk geçişlerini vurgulamak için, odanın ana hatlarını olabildiğince nötr renklerde tutun ve yakalamak istediğiniz canlılığı yastıklarla, oyuncaklarla veya duvar desenleriyle tamamlayın.

 

 

cocuk-odasi-dekorasyon

 

Çocuk odası dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, mobilya ve eşyaların en sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması. Böylece çocuklar için dinlenme, oyun ve çalışma için rahatça kullanabileceği bir oda düzenleyebilirsiniz.

Yatak çerçevesi, komodin, sandalye, kitaplık gibi eşyaları dayanıklı ahşap malzemelerden seçebilirsiniz. Ahşap yüzeyler, klasik ve modern tarzları bir arada kullanabilmenizi sağlar. Dağınıklığı önlemek için, mobilya seçiminizi renk paletinizle bütünleşecek, bol çekmeceli ve raflı, pratik kullanım sağlayan modellerden yapabilirsiniz.

 

Başlıca Yazılarımız