Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: Birinci Bölüm

Kullanım Alanları
Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: Birinci Bölüm

Tatilden okula dönmek çocuklarda adaptasyon eksikliği yaratabiliyor. Okuldaki kurallara uyma aşamasında ise en öncelikli olarak tuvaletlerin bakımı ve temizliği gelmekte… Okul tuvaletlerinin temizliği ve hijyeni korunmasının en etkili yöntemlerine bakalım…

Öncelikli olarak birinci bölümde, sık sık temizlik ve bakım yapılmasının, planlamaya göre gidilmesinin, farklı bileşenlerin kullanılmasının ve gerekli tüm olanakların kullanılmasının, tuvalet dayanıklılığına ve hijyen kalitesine olan katkısını inceleyelim.

Bir temizlik programı (düzenli kontrol ile):

Okulunuzda okul saatleri boyunca sadece tuvaletlerle ilgilenecek bir görevliniz varsa şanslısınız. Tüm tuvaletlerdeki kotroller ve temizliği sağlamanın, çöplerin birikmemesinin ve dağınıklığın olmamasının en iyi yolu okul tuvaletlerinin sık sık ve sürekli kontrol altında olmasıdır.

Bir temizlik programı ayrıca, genellikle öğle yemeğinden sonra geçen yoğun dönemler veya hafta sonunda derinlemesine bir temizlik gibi, temizleyicilerin özel bakım programları oluşturmasına da yardımcı olabilir.

El yıkamanın cazip hale getirilmesi:

Öğrencilere ve çalışanlara, ellerini düzgün bir şekilde yıkamak için hatırlatmaları için hijyen işaretleri sağlamak, yüksek öğrenci hijyeni oranı nedeniyle bir tuvalet içindeki bakteri sayısını azaltmaya yardımcı olur. Elleri yıkama alışkanlığı kazandırmak ayrıca, hastalığın öğrenciler arasında yayılma riskini ve hastalıklar nedeniyle ayrılan günleri azaltır.

Sıvı Sabunluklar:

Elleri yıkamak

Kalıp sabun yerine sıvı sabunluklar kullanmak daha uygun maliyetli, daha temiz ve daha az atık oluşmasını sağlar. Burada hijyen, kullanılan sabun miktarına ve el yıkamanın ne kadar sürdüğüne bağlıdır. Genellikle, sıvı sabunların, hatta köpük sabunların, katı sabunlara göre çok daha fazla bakteri yok ettiği doğrudur.

Katı sabunun ayrıca köpüklenmesi daha uzun olduğu için daha verimsizdir. Bu nedenle sabunların boşa harcanması ve küçük miktarların çöpe atılması olasılığı daha yüksektir.

İdeal Kabin’in köpük sabun vericileri, okullar için son derece kullanışlı alternatifler sunmaktadır.

Köpük esabun verici modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

El Kurutma Makineleri:

El kurutma makineleri genellikle çevre dostudur ve kağıt havlu kullanımına kıyasla kullanımı daha ucuzdur. ABD’de her gün 3.000 tonun üzerinde atıldığı için kağıt havlular kolayca boşa harcanabilmektedir.

El kurutma makinesi de daha düşük maliyetlidir, kurulama başına elektrikte 0,02 ile 0,08 kuruş harcanırken, kağıt havkuda bu maliyet daha da yükseliyor. Bu nedenle, kurutucular çevreniz ve okulunuz maliyeti için çok daha iyidir.

Okul tuvaletlerinde kullanılmak üzere üretilen en maliyetli ve popüler ürünlerimizden biri de İdeal Kabin el kurutma cihazlarıdır.

El kurutma cihazları ve teknik özelliklerini hemen incelemek ve teklif almak için linke tıklayabilirsiniz.

Çöp depolarının kontrolü

Okul tuvaletlerinde çöp depolarının olması, wc kabinlerde daha az çöp birikme imkanı yaratır. Tuvaletlerin içinde biri geri dönüşüm diğeri de diğer atıklar olmak üzere 2 adet çöp kovası kullanılması önerilir. Çöp depolarının tedariki, çöplerin etrafa atılması yerine çöp kutusuna atılma olasılığını artırır, çocuklar için de teşvik edicidir.

Böylece, tuvaletlerin oldukça temiz ve düzenli olacağı, çocuklar için çok daha hijyenik bir ortam sağlanacağı anlamına gelir.

İdeal Kabin wc kabinler için özel olarak üretmiş olduğu birbirinden farklı çöp kovası modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Başlıca Yazılarımız