Islak Hacim Ekipmanları Nedir ve Nasıl Üretilir?

Kullanım Alanları
Islak Hacim Ekipmanları Nedir ve Nasıl Üretilir?

Islak hacim ev, iş yeri, avm’ler, hastane, okullarda sıklıkla kullanılan mutfak, banyo, duş ve tuvalet gibi iç mekanlardır. Bir yapıda bulunan mutfak, banyo, tuvalet, duş yerleri gibi içinde su bulunan hacimlere verilen genel adlandırma ıslak (yaş) hacimdir.

Islak Hacim Ekipmanları Nelerdir?

El Kurutma Makinesi (el yüz kurutma makineleri, el kurutma cihazı, Veltia yeni nesil el kurutma), Kağıt Vericiler (klozet kağıtlığı, kağıt havluluk, WC kağıtlık), Sabun Verici (köpük verici, sıvı sabunluk, köpük verici), Armatürler (fotoselli musluk, aç kapa musluk, ara musluk, duş başlığı), Çöp Kovası (manuel kapak çöp kovalar, ağzı açık çöp kovası, pedallı çöp kovası, çatı kapak çöp kovaları), Klozet FırçasıKombi SistemiEngelli Aksesuarları (engelliler için tutunma barları, ayna, duş oturağı), Otel Ve Banyo Aksesuarları (küvet tutamağı, bornoz askılık, WC kağıtlık, sabunluk, raf havluluk, saç kurutma cihazı, makyaj aynası, bavulluk, küllük, çöp kovası), KağıtKağıtPaslanmaz Ve Genel Ekipmanlar (evye, pisuar, klozet, rezervuar, duş teknesi, galoş, maske, bone dolapları, hijyen paspası.)

ISLAK HACİM EKİPMANLARI ÖZELLİKLERİ

Islak hacim ekipmanları genel olarak; el kurutma makineleri, sabun verici, sıvı sabunluk, fotoselli musluk, armatürler, klozet fırçası, çöp kutusu, kombi sistemleri gibi ürünlerden oluşmaktadır. Tuvalet ve banyolar için özellikle alış veriş merkezleri, okullar gibi toplu kullanım alanlarında hijyen sağlayan ve işlevsel olarak kullanılan ıslak hacim ekipmanları bulunmaktadır.

Bu ürünlerin hemen hemen hepsi hijyen ve tuvalet kullanımında kolaylık sağlama amacıyla üretilmiştir. Paslanmaz çelikten üretilen dayanıklı ıslak hacim ekipmanları, uzun süreli kullanımı garanti ederken, aynı zamanda etkin bir hijyen sağlar.

Wc sistemlerinin olmazsa olmaz parçalarından oluşan ıslak hacimler, bir tuvaletin sahip olması gereken tüm ekipmanları içermelidir. Ayrıca engelli wc sistemleri için standart olandan farklı şekillerde tasarlanmış tutacaklar veya armatürler geliştirilmiştir. Islak hacim malzemeleri her koşulda, pratik ve en önemlisi, kolay temizlenebilir olmalıdır.

Islak hacim ekipmanları hangi malzemelerden üretilir?

Islak Hacim Ekipmanları genellikle paslanmaz çelikten ve plastik maddeden üretilen banyo ekipmanları, kullanışlılığı maksimum seviyede tutmak için tasarlanıyor. Wc sistemlerinde bulundukları yere sabitlenebilir, yüzeyinde leke tutmaz, kolayca temizlenebilir, dolayısıyla anti-bakteriyel özellikteki ergonomik tasarımlı ıslak hacim ekipmanları, son teknolojiden yaralanılarak üretilmektedir.

Islak hacim ekipmanları birçok açıdan pratik olmaları yönüyle tercih edilir. Örneğin fotoselli köpük verici ile dokunmaya gerek kalmadan ellerinizi sabunlayabilir, el-yüz kurutma cihazlarıyla havluya gerek kalmadan hijyenik bir şekilde kurulayabilirsiniz. Kağıt havlunun cihaz içine sıkışması problemine de, fotoselli kağıt havluluklar yine pratik bir çözüm geliştirmiştir.

Başlıca Yazılarımız