Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: İkinci Bölüm

Genel
Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: İkinci Bölüm

Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: Birinci Bölüm‘ yazımızda sık sık temizlik ve bakım yapılmasının, planlamaya göre gidilmesinin, farklı bileşenler ile gerekli tüm olanakların kullanılmasının, tuvalet dayanıklılığına ve hijyen kalitesine olan katkısını paylaşmıştık.

İkinci bölümde yine okul tuvaletlerinin temizliği ve hijyeninin korunmasında kullanılan malzemelerin önemine ile ürün seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duracağız.

Tuvalet temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir unsurda kullanılan ürünlerinin özellikleridir.

Okul Tuvaletlerini Temiz ve Kullanışlı Tutmanın 10 Yolu: İkinci Bölüm -Ürün seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Temizlemesi kolay ürünler:

Duvara monteli tuvaletler, diğer modellere göre zemine bağlı olmadığı için daha kolay ve hızlı temizlenir. Ayrıca alaturka tuvaletlere göre daha hijyeniktir.

Kaymayan, temizliği kolay döşeme:

Kaymayan malzemelerden üretilen zeminler hem öğrenci hem de personel için ekstra güvenlik sağlar. Ayrıca, tuvalet zeminin kuruması için temizlik süresi beklemeye gerek kalmaz. Neme ve suya dayanıklı zemin kaplamalı tuvaletleri temizlemek daha kolaydır.

okul tuvaletleri

Duvar Kaplamaları:

Kaymayan zemin yapısı kadar tuvaletlerde duvar kaplamaları da önemlidir. Özellikle suya ve neme dayanıklı, temizliği kolay olan kaplamalar hem enfeksiyon riskini azaltır, hem de hoş bir görüntü sağlar.

Günümüzde özellikle suya, neme, ısı ve kimyasallara dayanıklı, antibakteriyel kompakt laminat paneller mimarlar tarafından, okul tuvaletlerinde sıklıkla tercih edilir. Tüm muadil ürünlere göre daha uzun ömürlü olan bu paneller, ıslak hacimlerin vazgeçilmezidir.

Bakınız: kompakt laminat iç cephe kaplama 

Doğru havalandırma:

Tuvaletlerde kullanılacak doğru havalandırma sistemleri, birçok faktör açısından önemlidir. Yanlış havalandırma sistemi ortamdaki nemin yoğun olmasına neden olur. Bu da küflenmeyi meydana getirir. Küflenme sonucu ise ortamda mantar ve bakterilerin yayılmasını hızlanır.

Doğru havalandırmanın kullanılması, nemin tuvaletten uzaklaşmasını sağlar, dolayısıyla küflenmeyi önler ve kötü kokularının oluşmasını engeller.

Sağlam, dayanıklı kapı ve ara bölmeler:

Çoğu okul tuvaletlerinde gerek kullanım sıklığı dolayısıyla gerek kullanılan malzemelerin dayanıklı olmaması nedeniyle çok çabuk bozulmalar, kırılmalar meydana gelir. Bu aşamada mimarların en çok tercih ettiği sağlamlık ve dayanıklılık açısından kompakt laminat ürünler olur. Kompakt laminat wc bölmeleri, wc kapıları, pisuar ara bölmeleri hem antibakteriyel özellik taşır, hemde darbe ve kimyasallara dayanıklı yapısı ile diğer ürünleri geride bırakır.

Kompakt laminat wc kabin modelleri için resmi internet sitemizi ziyaret edebilir, ya da bize 0212 289 00 11 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

www.idealkabin.com.tr

Başlıca Yazılarımız